Geometrie

Provádíme kompletní měření geometrie kol na všechny typy vozů.

Geometrie kol neboli geometrie náprav automobilu je seřízení osy jízdy vozidla, tak aby kola skláněly k vozovce správný úhel. Správné seřízení geometrie Vám zajistí mimo jiné správné a rovnoměrné sjíždění pneumatik a prodlouží tak jejich životnost. Navíc správné seřízení geometrie kol zajistí optimální jízdní vlastnosti Vašeho vozu.

Seřízení geometrie kol má zásadní vliv na míru opotřebení a odolnost pneumatik. Hodnoty geometrie kol nastavené výrobcem vozidla minimalizují míru opotřebení běhounu a maximalizují komfort řidiče a spolucestujících. Správně seřízená geometrie všech čtyř kol snižuje opotřebení běhounu pneumatik a spotřebu paliva. Zároveň zpřesňuje ovladatelnost vozidla a zvyšuje tak jízdní bezpečnost.

Geometrii je třeba udělat pokud:

  • se vám nadměrně sjíždějí okraje pneumatik
  • měníte části zavěšení kol, čepů nebo řídícího systému
  • celý vůz a volant táhne při jízdě sám od sebe doprava nebo doleva
  • vjedete do výmolu nebo narazíte na překážku


Lidé často zaměňují seřízení geometrie kol s vyvážením kol. Přitom se jedná o zcela odlišné činnosti. Seřízení geometrie kol spočívá v seřízení odklonu a sbíhavosti všech kol tak, aby se po vozovce odvalovaly kolmo a jejich podélné osy svíraly symetrický úhel. Naopak správné vyvážení kol zajišťuje, že při vysokých rychlostech nevznikají u vozidla žádné vibrace

Určitě platí, že při správném seřízení geometrie kol si ušetříte nemalé zbytečné výdaje za předčasně ojeté pneumatiky, zbytečné výměny čepů řízení, ramen, tlumičů pérování, zvýšenou spotřebu pohonných hmot atd., ale hlavně podstatně zvýšíte bezpečnost Vašeho vozidla a radost z jízdy.

Služba Cena
Cena seřízení 1000,- Kč vč. DPH

Chcete se objednat k nám do autoservisu?

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.